Co budeme potřebovat?

7. února 2012 v 21:58 | Martin |  Mikro
Tohle bude docela náročný článek... Sami pochopíte...

Začneme těmi nejméně náročnými předměty.
- lupa- obyčejná čtenářská, ta zvětšuje přibližně 1x až 2x. To je pro nás málo. My budeme potřebovat lupu zvětšující tak desetkrát.
- průhledné krabičky nebo Petriho misky (doporučuji dražší variantu, tedy "Petričky". Pracuje se s nimi o dost lépe než s krabičkami. A hlavně vydržejí i náročnější pokusy...
- nejlépe nějaké staré a mrtvé živočichy (mouchy na parapetech atd...) pokud se někomu tato práce ohaví, bude to mít s mikroskopií těžší.
- no a konečně MIKROSKOP! Ale tady pozor!!! Pokud nejste majitelem mikroskopu, tak bych si dával pozor; mikroskop je drahá záležitost a rozhodně záleží na jeho výběru! U mikroskopu hodně záleží na kvalitě, proto doporučuji HLAVNĚ NE ČÍNSKÝ MIKROSKOP!!! Říkám vlastní zkušenost. Jsem majitelem i jednoho čínského mikroskopu a řeknu Vám, když ho srovnám s mojí Meoptou, to je teprve rozdíl! U čínského mikroskopu není zabudované osvětlení a celý mikroskop váží asi jako stůl od mého mikroskopu, žádný mikroposuv. Jsou to jenom zbytečně vyhozené peníze. Vyplatí se si připlatit. Kupovat nové přístroje je zbytečně drahé. Doporučuji internetovou aukční síň AUKRO. Zde je hodně věcí, mikroskopy najdete v Elektro- Foto- Optika- Mikroskopy. Odtamtud mám celý mikroskop a spoustu příslušenství. Takže koupi mikroskopu bych zvážil. Je to pouze na Vás jak se rozhodnete.
- skalpely, nůžtičky, jehly, špachtličky, kapátka, lahvičky, špejle,....... A zase- vyplatí se připlatit.
- rozhodně podložní a příložní skla (podložní jde případně nahradit za průhlednou izolepu nebo fólii
- filtry (dají se vyrobit s barevných fólií)
- zkumavky (stačí malé)
- injekční stříkačky s jehlami
- hodně trpělivosti (bez té to vážně nepůjde)
- čas a místo
- pochopení od příslušníků rodiny...

Tak to je asi to nejzákladnější co je potřeba pro vstup do mikroskopického světa. Záleží na Vašich možnostech.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama