Moje dalekohledy

15. února 2012 v 18:43 | Martin |  Dalekohledy
Mám 4 dalekohledy a jedno divadelní kukátko (to sem ale moc nepatří...).:

Binokuláry:

- Bushnell Falcon 10x 50- vysoká světelnost, systém InstaFocus pro extra rychlé zaostření, Horší podání barev, slabší ostrost způsobená systémem rychlého zaměření. Rád ho používám na tzv.: "noční pozorování". Ve tmě tak nevynikne ta ostrost a barva... Ve tmě je naprosto úžasný. Ve své třídě poměrně lehký.

- Nikon Sportlite 10x 25- je zástupce nejnovější řady dobrého japonského výrobce Nikon. Obraz je krásně čistý a barevná vada je vychytaná. Je lehoulinký a malinký. Mám k němu pouzdro na opasek, div ho nenosím i na nákup...Smějící se. Má centrální zaostřování. Světelnost je trochu horší, ale všechny jeho dobré vlastnosti vykompenzují tuto jedinou, ne dobrou vlastnost. Rozhodně doporučuji. Nejlépe na turistiku a jiné výlety.


- Tento 7x 50- Starý a známý ruský výrobce vojenské optiky. Má velmi dobré a věruhodné podání barev. Centrální zaostřování. I přes malé zvětšení je dobrý a velmi ostrý. Jedinou nevýhodou je jeho velká váha, hodí se spíše na upnutí do stativu.


Monokuláry:

- Transfokátor (neboli zoom, jak píšu v tomto článku) Zenica 8- 24x 40- Ruský monokulár, je ostrý a lehký. Vysouvá se. Horší podání barev, horší světelnost. Používám ho spíše k pozorování stabilních cílů. Bez stativu je skoro nepoužitelný. Disponuje velkým rozsahem zvětšení, jehož se dá hojně využít. Chyba barvy je znát až při větším zvětšení.

Jejich fotografie jsou v rubrice Moje vybavení- http://mikroskopy.blog.cz/1202/dalekohledy
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama