Prosinec 2013

Pero a růže

15. prosince 2013 v 18:36 | Martin Soural |  Detail
V hlavě se mi usadil zvláštní nápad - zkombinovat suchou růži s perem. Ve své sbírce jsem chvilku zahledal, ale pro můj účel (tj. teplejší odstín) se nejvíc hodilo pero Parker Frontier GT (pozlaceno 23k zlatem), zápisník i s papírem je od firmy Brunnen. Doufám, že se tato kombinace vyvedla, ale to už musíte posoudit sami:

Autor: Martin Soural
Použitá technika:
Tělo: Canon EOS 350D, objektiv Canon EF 50mm f/1.8, stativ Manfrotto 055 PRO, odrazná deska.

A teď detail hrotu o tloušťce F:

Autor: Martin Soural
Použitá technika:
Tělo: Canon EOS 350D, objektiv Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM, stativ Manfrotto 055 PRO.

Příště zkusím nafotit Sheaffer Legacy Palladium Straight Line. Nedal jsem ho sem, protože má úzký hrot a působí "studenějším" dojmem, který vytváří jeho povrch pokovený palladiem. Pro nadšence dávám odkaz, kde se na něj mohou podívat: http://www.luxusni-pera.cz/detail/sheaffer/legacy-heritage/sheaffer-legacy-palladium-straight-line-plnici-pero/ .


Na závěr: Sbírání per je zajímavá záležitost, zvláště pro někoho, kdo má úhledné písmo. Bohužel, tito lidé nechtějí do psacích potřeb investovat, což je škoda. Když jsem mým známým, kteří píší úhledně a krásně, půjčil klasické kvalitní pero (třeba ten palladiový Sheaffer) psali hned lépe a líbilo se jim to. Jediná nevýhoda klasického pera je v ceně inkoustu, nedoporučuji bombičky. Já používám Inkoust od Parkeru, nebo Diaminu (Royal blue nebo Majestic blue).

Bylo by dobré se zamyslet, nad tím, čím píšeme, mnohdy to o nás hodně vypovídá.

Zimní hory

13. prosince 2013 v 8:16 | Martin Soural |  Výcvaky
Krásné Krkonošské podnebí.
Po dlouhé době jsem zase použil pevnou "padesátku" a neustále mě utvrzuje v tom, jak skvělý je to objektiv. Malý, lehký, světelný a velice ostrý s dokonalou kresbou.


Autor: Martin Soural
Použitá technika: Canon EOS 350D + Canon EF 50mm f/1.8, z ruky


Autor: Martin Soural
Použitá technika: Canon EOS 350D + Canon EF 50mm f/1.8, z ruky